foto avalon
Najczęściej zadawane pytania:ˇ        Obszar na jakim działamy

Avalon Wedding Photography działa na terenie całego kraju. Możliwe są również sesje zdjęciowe poza granicami kraju.


ˇ       Samodzielny wybór zakresu usług fotograficznych

Oferta jest indywidualnie dostosowywana do Waszych oczekiwań. Sami możecie wybrać zakres usług jaki was interesuje. Zakres usług może zostać dopasowany również do sumy, jaką chcecie przeznaczyć na ślubne foto. Oferta jest elastyczna i sami o wszystkim decydujecie. Nie narzucam Wam żadnych sztywnych schematów.


ˇ       Indywidualne spotkanie

Rzecz powszechnie praktykowana. Spotkanie ma na celu dokładne zapoznanie się z pakietami Avalon Wedding Photography oraz dodatkowymi opcjami dostępnymi w ofercie. Na takim spotkaniu możecie zapoznać się również ze szczegółowym cennikiem oraz porozmawiać o tym czego oczekujecie. Takie spotkanie absolutnie nie zobowiązuje do podpisywania umowy!ˇ        Formalności drogą korespondencyjną

Jeżeli nie możemy dopełnić formalności osobiście, ze względu na odległość bądź nieobecność w kraju, kwestie związane z usługą foto mogą zostać załatwione drogą korespondencyjną.


ˇ        Koszt usługi

Koszt usługi zależny jest od wybranych przez Was opcji oraz oczekiwań związanych z fotografią ślubną czy końcowym materiałem, jaki Państwo otrzymają. Usługa może obejmować wąski lub szeroki zakres reportażu ślubnego, pleneru czy też sesji narzeczeńskiej. Koszt usługi zależny jest również od wybranej przez Was formy, w jakiej mają być zamieszczone zdjęcia [albumy, fotoksiążki itp.]. W związku z tym cena konkretnej usługi ustalana jest z Wami indywidualnie ponieważ z doświadczenia wiem, że oczekiwania są bardzo zróżnicowane. 

 

ˇ        Rezerwacja terminu- z jakim wyprzedzeniem?

Jedyną formą rezerwacji terminu jest podpisanie umowy oraz wpłacenie zaliczki. Jeżeli chodzi o to, z jakim
fotografia ślubna wyprzedzeniem należy rezerwować termin istnieje tylko jedna zasada- kto pierwszy ten lepszy;).

 ˇ      Opłata za wykonaną usługę (pomijając zaliczkę)

Za wykonaną usługę płacicie przy odbiorze gotowego materiału foto, oczywiście po zapoznaniu się z jego zawartością.

ˇ        Czas oczekiwania na gotowy materiał

Czas oczekiwania na gotowy materiał foto zależy od tego jak bogata opcja została przez Was wybrana. Na przykład, przy wyborze Pakietu Exclusivie czas oczekiwania trwa do 4 tygodni, natomiast przy wyborze Pakietu Standard termin ten skraca się do 2 tygodni. Czas ten przeznaczony jest na selekcję zdjęć, ich obróbkę graficzną oraz wykonanie albumów ślubnych, fotoksiążek czy albumów pamiątkowych dla rodziców. Ponadto, czas ten przeznaczam również na wykonanie multimedialnych pokazów DVD.

ˇ       Forma w jakiej otrzymacie zdjęcia

Poza albumem wybranym wraz z wyborem konkretnego pakietu, otrzymujecie płytę ze zdjęciami w formacie JPG [bez żadnych opłat], co umożliwi wykonywanie odbitek dla bliskich lub w innych celach.
 

 


 
ˇ        Ilość zdjęć

W przypadku albumów ilość zawartych w nich zdjęć waha się w zależności od wybranego pakietu. Jeżeli chodzi o ilość plików na płycie nie możemy podać konkretnej liczby z jednego prostego powodu, reportaż ślubny czy plener to coś, co powstaje spontanicznie, nie można postrzegać fotografii w ramach normy liczbowej jaką trzeba osiągnąć, zdjęcia robione na siłę są kiepskie i nie mają charakteru, nie prezentują nic za wyjątkiem ilości- a dużo wcale nie znaczy lepiej. Nie zdarzyło się jeszcze, aby Państwo Młodzi skarżyli się na zbyt małą liczbę zdjęć. Liczba zdjęć zależy również od tego w ilu miejscach wykonywane są zdjęcia plenerowe. średnio jest to liczba pomiędzy 500 a 1000 plików na płycie. Zdjęć surowych wykonywanych przeze fotografa jest oczywiście o wiele więcej, są to liczby grubo powyżej 1000, jednak poddajemy je ostrej selekcji abyście otrzymali tylko i wyłącznie zdjęcia wyjątkowe i różne od siebie.


ˇ      Obróbka zdjęć

Zdjęcia poddawane są obróbce graficznej w profesjonalnych i sprawdzonych programach graficznych, na których pracujemy od kilku lat. Możecie wybrać sposób obróbki zdjęć, zdjęcia mogą zostać obrobione w sposób, który nada im charakteru, ale będą wyglądały naturalnie. Drugim sposobem jest znaczna stylizacja graficzna zdjęć. Wybór należy do Was.


ˇ       Pamiątkowe albumy/fotoksiążki/pokazy DVD dla rodziców, chrzestnych, dziadków itp.

Jeżeli macie życzenie możecie zamówić dla swoich bliskich specjalnie skomponowane albumy lub fotoksiążki. Wszystkie aspekty z tym związane, czyli kolor albumu/fotoksiążki, wielkość, układ zdjęć itp. dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań.


ˇ        Wybór miejsca pleneru

Na spotkaniu przedstawiamy Wam ofertę plenerów, z których możecie wybrać dowolnie co wam się podoba. Nie narzucamy konkretnych miejsc, możemy jedynie zasugerować plener w przypadkach gdy decyzja pada na sesje stylizowane lub ze scenariuszem- pełnimy tu jedynie rolę doradcy, a decyzję co do miejsca pleneru pozostawiamy Wam. Przedstawiana przez Avalon Wedding Photography oferta plenerów nie jest rzeczę ostateczną. Bardzo chętnie zgadzamy się na plenery proponowane przez Was. Zazwyczaj są to miejsca urokliwe ze względu na wartość sentymentalną jaką dla Was mają.


ˇ        Charakter sesji plenerowych

Charakter sesji plenerowych zależy od tego, na jaki rodzaj pleneru się decydujecie. Może to być sesja spontaniczna lub sesja ze scenariuszem, a także sesja stylizowana. Ponadto, możecie zdecydować się na sesję odnoszącą się do waszych zainteresowań czy hobby.


ˇ        Brzydka pogoda w dzień pleneru

Termin sesji plenerowej tak naprawdę wskazuje nam pogoda. W przypadku plenerów ślubnych lub jakichkolwiek innych sesji jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie, aby zdecydować czy to co widzimy za oknem nam odpowiada czy też nie. Jeżeli umówimy się na konkretny dzień i okaże się, że będzie to dzień w którym dobra pogoda wybrała się na urlop, dzwonimy do siebie i umawiamy się na inny termin- aż do skutku. Nie chodzi o to, aby odbębnić sesję bez względu na okoliczności, chodzi o to aby zdjęcia były urokliwe, a sama sesja miłym przeżyciem wartym wspominania.  


ˇ        Zezwolenie na fotografowanie

Fotografowie Avalon Wedding Photography ukończyli odpowiedni kurs i posiadają pozwolenia wydane przez Kurię na fotografowanie w czasie liturgii mszy świętej oraz w obiektach sakralnych.